STO LAT BABCIU!

Moja ukochana Babcia, którą zobaczę dopiero w maju obchodziła trzy dni temu swoje 69 urodziny! Jako, że jest to jedna z moich największych fanek i osób które mnie motywują do prowadzenia bloga, nie może zabraknąć specjalnego wpisu na jej temat. 2020 rok nauczył mnie, że trzeba mówić głośno o uczuciach i mówić na głos, za co jesteśmy wdzięczni. Wylot do Stanów pokazał mi ile w moim życiu znaczy rodzina. Dlatego…

Babciu Danusiu, ten wpis jest dla Ciebie.

To Ty nauczyłaś mnie czytać książki. Kiedyś pojechałyśmy do Bolkowa, miałam 8 lat i w jedną noc przeczytałam całą lekturę do szkoły. Kiedy przyjeżdżałam do Ciebie na noc robiłyśmy sobie czytelnicze wieczory i siedziałyśmy po nocach czytając. Kupiłaś mi cały stos encyklopedii, które mam do tej pory. W te wakacje kupiłyśmy sobie nawzajem książki. Dziękuję, Kocham Cię.

Nigdy nie pozwoliłaś mi się użalać nad sobą. Pamiętam jak przyszłaś na mój mecz w barwach Ślęzy, który mi nie wyszedł. Nie chciałam z nikim rozmawiać. Ty dałaś mi jasno do zrozumienia, że nie mogę się zachowywać w taki sposób po osobistej porażce. Weszłaś do szatni i zakomunikowałaś mi co miałaś do zakomunikowania. Mimo, że wtedy nie do końca to rozumiałam, doceniam po czasie. Dziękuję, Kocham Cię.

Pamiętam jak w 4 klasie podstawówki zadzwoniłam do Ciebie chwaląc się, że dostałam 6 ze sprawdzianu z biologii, a Ty się strasznie ucieszyłaś. To był jeszcze czas, kiedy lubiłam się chwalić swoimi ocenami haha! Kocham Cię, dziękuję, że jesteś moją motywacją.

Jak byłam mała i rozwiązywałam krzyżówki zawsze dzwoniłam do Ciebie, bo od zawsze uważałam Cię za niesamowicie mądrą osobę. Dziękuję, Kocham Cię.

Jak jeszcze piłam herbatę, Twoja zawsze była najlepsza. Na Krzywoustego, z cytryną i łyżeczką cukru. Do dzisiaj pamiętam ten smak. Dziękuję, Kocham Cię.

Dziękuję za to, że jesteś tak wyrozumiała i tolerancyjna, co w tym kraju zdarza się coraz rzadziej. Dziękuję, że dajesz mi i swoim wnukom dobry przykład. Kocham Cię.

Nasze spacery z psem zawsze są bardzo długie, co pozwala mi na sporo refleksji i zatrzymaniu się w teraźniejszości. Dziękuję za spędzony ze mną czas. Kocham Cię i tęsknię.

W momencie w którym przestałam jeść mięso zaczęłaś mi robić wege posiłki. Zmodyfikowane gołąbki czy pyszny makaron z łososiem. Dziękuję, że ciągle rozwijasz się kulinarnie, a ja mam okazję tego doświadczać. Kocham Cię.

Codziennie się uczysz i robisz coś by Twoje życie nie było nudne. Jestem z Ciebie dumna widząc, że uczysz się angielskiego, zostajesz aktywna fizycznie i podróżujesz. Jestem wdzięczna, Kocham Cię.

Bije od Ciebie entuzjazm i przebojowość. Jesteś niesamowita. Dziękuję, Kocham Cię.

Pojechałaś ze mną do Łodzi na trening z Marcinem Gortatem gdzie zabrałam Cię na obiad z którego wracałyśmy w ogromną ulewę na Marszałkowskiej. Dziękuję, Kocham Cię.

Oglądasz mój każdy mecz, czytasz i udostępniasz każdy wpis, komentujesz mi posty na Instagramie i nieustannie zachęcasz do ciągłego pisania. Chcesz wiedzieć o mnie wszystko, co odbieram bardzo pozytywnie. Dziękuję, Kocham Cię.

Dzwonię do Ciebie, a Ty czytasz mi z kartki motywujące cytaty, które znalazłaś w książkach i internecie. Pokazujesz mi niesamowite zaangażowanie w moje życie, z którego chcę brać przykład w relacjach międzyludzkich. Dziękuję, Kocham Cię.

Uczysz mnie i swoich wnuków by głośno mówić o uczuciach i emocjach, które czujemy. Wow. Dziękuję, Kocham Cię.

Za każdym razem chcesz ze mną rozmawiać na kamerce, bo chcesz mnie zobaczyć. Twój szczery uśmiech daje mi niesamowity spokój i radość. Dziękuję, Kocham Cię.

Jesteś niesamowicie silną osobą i jestem z Ciebie bardzo dumna. Kocham Cię.

Często wiesz więcej o moich drużynach i meczach niż ja sama. Nie ma tematu, którego nie wyszukałabyś w Google. Dziękuję za nieustanne zainteresowanie moją osobą i nieustanne dążenie do nowej wiedzy. Kocham Cię.

Jesteś wspaniałą babcią trzech wnuków i kochamy Cię najmocniej na świecie. W ich imieniu dziękuję Ci, że z nami jesteś.

Mam nadzieję, że dobrze się będziesz bawić w ten weekend! Wszystkiego co najlepsze w spóźniony dzień Twoich sześćdziesiątych dziewiątych urodzin. Poniżej trochę naszych wspomnień. Jesteś piękna i jestem za Ciebie niesamowicie wdzięczna. Spełnienia marzeń, uśmiechu i łatwości we wszystkim co robisz. Zasługujesz na wszystko co najlepsze. Szkoda, że nie mogę się przetransportować chociaż na jeden dzień by z Tobą świętować.

Reklama

2 myśli w temacie “STO LAT BABCIU!

  1. Pięknie piszesz o swojej babci. Wyjątkowe jest to że mówisz głośno o swoich uczuciach bo wiele wnuków Koch nad życie swoje babcie ale nie mówią o tym głośno. Pozdrawiam, życzę sukcesów w sporcie i gratuluję cudownej babci. Potwierdzam jest super !!!.
    Teresa Markiewicz

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: